Prime villa till salu i La Font, Pollensa, norra Mallorca

September 2, 2009 / / Postat i Villor till salu i Mallorca

  • Ref: POL4510
  • Plats: Pollensa
  • Typ av objekt: villa
  • Sovrum: 4
  • Badrum: 4
  • Plot Storlek: 1,100 m2
  • Bostadsyta: 311 m2
  • Pris: 2.750.000 euro

Prime Villa till salu på bergssidan av La Font, ett utmärkt läge med utsikt över bukten Pollensa med utsikt över hamnen, havet och över Gamla Stan Pollensa. Detta är en av de mest eftertraktade platserna på Mallorca med lätt körning tillgång till Pollensa Gamla stan samt Puerto Pollensa och Alcudia. Palma de Mallorca och flygplatsen är 45 till 50 minuters bilresa bort.

Detta är en nybyggd modern villa för att göra det mesta av den spektakulära utsikten. Byggd för att en mycket hög standard med lokala material, är livsrum öppna och erbjuder en verklig känsla av rymd och komfort och lyx. Vardagsrummet är öppen planlösning men distinkta Fron matsal - som alla ser ut till de täckta utomhus terrasser och infinity pool. Det finns också en sommar vardagsrum och en täckt terrass på lägre nivå.

Övernattning omfattar sovrummet med eget badrum och omklädningsrum, och en egen privat terrass. Det finns ytterligare tre dubbelrum, även med egna badrum. En unik och fantastisk modern villa.

Maila oss för mer information
Sök liknande egenskaper
Läs mer om Pollensa, Mallorca

Detta inlägg postades den 2 september 2009 kl 18:12 och är arkiverat under Villor till salu på Mallorca (Tags: , , , , , , , ). Du kan följa svar på detta inlägg via RSS 2,0 foder. Du kan lämna en kommentar , eller trackback från din egen webbplats.

Lämna ett svar (namn och email krävs)

0