Havudsigt villa med separat gæstelejlighed, til salg i Santa Ponsa

7 januar 2010 / / Posted in prisreduktioner og gode tilbud , Villaer til salg i Mallorca

En super havudsigt villa med separat gæstelejlighed, til salg til en meget konkurrencedygtig pris i Santa Ponsa.
Pool terrace with sea views

Ref: 14450

Lokation: Santa Ponsa, Southwest Mallorca

Boligtype: Villa

Soveværelser: 3 + 1

Badeværelser: 3 + 1

Plot Størrelse: 1.100 m2

Størrelse: 250 m2

Pris: 990.000 Euros

Denne vestvendte villa er beliggende i et roligt område i Santa Ponsa og kun få minutter fra centrum af byen med sin super strande, barer og restauranter. Santa Ponsa er et velkendt og populært feriested og tilbyder en bred vifte af sports-og rekreative tidsfordriv alle inden for nem adgang. Desuden Palma de Mallorca og lufthavnen er en nem 25 minutters kørsel væk.

Ejendommen ligger på en grund på 1100 m2 og byder på 250 m2 af interne boligareal og 190 m2 terrasser. De vigtigste bolig er fastsat til 3 soveværelser alle med bad en suite, rummelig stue / alrum med pejs, fuldt udstyret køkken med vaskerum og spisekammer og et gæstetoilet. Den separate lejlighed har en stue med åbent køkken, soveværelse med bad en suite.

Ejendommen omfatter også en opvarmet pool med fremragende havudsigt og omgivet af en stor terrasse i haven med en BBQ hus. Ud over denne ejendom tilbyder: garage, marmorgulve, olie centralvarme, solpaneler, automatiske port, termoruder, skodder, satellit-tv.

Email os for flere detaljer
Søg lignende ejendomme

Dette indlæg blev udgivet den 7. januar 2010 kl 02:49 og er gemt under prisreduktioner og gode tilbud , Villaer til salg i Mallorca (Tags: , , , , , , , , ). Du kan følge alle svar til dette indlæg via RSS 2.0 -feed. Du kan efterlade et svar , eller trackback fra dit eget site.

Kommentarer (1)

Efterlad et svar (navn og e-mail påkrævet)